Aeroflot Nedir ve Neye Hizmet Etmektedir?

            Aeroflot, Rusça «Аэрофло́т-Росси́йские авиали́нии» adıyla 9 Şubat 1923 tarihinde kurulmuş bir hava yolu şirketidir. Şirket, hava yolları işletmeleri içerisinde köklü bir geçmişe sahip olduğundan hizmet kalitesini arttırmıştır. Promosyon uçak bileti konusunda önemli bir yere sahiptir.

            Aeroflot Uçak Bileti satın alÖrnekle açıklamak gerekirse; Sovyetler Birliği döneminde dünya sivil hava trafiğinin % 15'lik oranına sahip uçuşlarıyla dünyanın en büyük hava yolu şirketi olabilmeyi başarmıştır.

            Aeroflot Hava Yolu Şirketi, 1928 yılında kurulan Dobroflot şirketiyle güçlerini birleştirerek hizmet vermeye devam etmiştir. Yıl, 1935'i bulduğunda Aeroflot; Karadeniz, Kafkasya ve Orta Asya ile Leningrad'a kadar uzanan uzun bir hava yolu ağına sahip olmuştur.

            1956 yılında ise dünyaya ilk jet tipi uçağı tanıtan şirket olmuştur. Aeroflot, ürettiği Tupolev Tu -104 tipi ilk jet uçağıyla diğer hava yollarından sıyrılarak öne çıkmayı başarmıştır. Daha sonra, 1980'de, hava yolu ağını kat be kat geliştirerek Avrupa, Afrika, Orta Doğu, Güneydoğu Asya ve Antarktika kıtalarını dolaşan bir trafiğe sahip olmuştur.

            En son olarak Sovyetler Birliği'nin yıkılmasıyla yeni adı olan Aeroflot-Rus Uluslararası Hava Yolları AŞ adını almıştır. 2006 yılında ise Skyteam grubuna katılarak alt yapısını güçlendirme girişiminde bulunmuştur ve Aeroflot uçak bileti satın al uygulaması ile müşterilerine hizmet vermektedir.

            Aeroflot'un dünden bugüne gelişimi aktarılan makalenin bundan sonraki paragrafından itibaren genel özellikleri hakkında bilgi verilecektir. Aeroflot, dünyanın 116 noktasına sahip olduğu 134 uçak filosuyla uçmaktadır. Şirketin genel müdürlüğünü Vitaly Gennadevich Saveliev yapmaktadır.

            Şirketin yıllık 20 milyonu aşan müşteri potansiyeli bulunmaktadır. Aeroflot, Skytrax adlı araştırma şirketi tarafından 2011 yılında 'Doğu Avrupa'nın En İyi Taşıyıcısı' ödülünü almıştır. Yine Aeroflot, 2010 yılında Air Transpot World dergisinin raporlarına göre dünyanın en iyi 25 hava yolu şirketleri arasında gösterilmiştir.

            Aeroflot ile uçmanın avantajları her ne kadar sayılamayacak kadar fazla da olsa Aeroflot uçak bileti satın al gibi uygulamalarıyla da belli başlı birtakım avantajlarını burada aktarabiliriz.

Trabzon İstanbul Uçak Bileti satın almak için tıklayın.

            Öncelikle dünyanın önde gelen platformlarından Skyteam'e üye olmasının getirdiği ayrıcalıkla küresel bazda uçuş keyfini sizlere sunmaktadır. Aeroflot'un müşterilerine yansıttığı güler yüzlü, adeta evinde misafirini ağırlayan samimî davranışı sizin mutlulukla seyahat etmenizde en önemli faktör olarak karşınıza çıkmaktadır. Şirketin LSG Sky Chefs anlayışıyla hazırladığı hizmetle müşterilerine ayrı bir pratiklik kazandırır. Sağlıktan, eğitime, beslenmeden eğlenceye uzanan ve Aeroflot uçak bileti satın al gibi hızlı hizmetleriyle müşterilerinin konforunu düşünür. Örnek vermek gerekirse; 2 yaşından küçük bebekler için geliştirilmiş gemi kabininde ailelerin çocuklarını beslemeleri sağlanmıştır.

            Yine bunun dışında 5 yaş çocuk odalarına özgü kabinleri, 3000 metrekarelik alana sahip alana sahip Duty Free alışveriş ve eğlence kompleksi, 6 adet yüksek konforlu bekleme odaları, Aeroexpress bağlantısıyla tren istasyonuna ulaşım ve çok amaçlı yüzlerce salon müşterilerin hizmetine sunulmuştur.

            Aeroflot AŞ, henüz 31 Aralık 2014 tarihinde müşterileri için resmî internet sitesi olan http://www.acilebilet.com adresinde düşük maliyetli bilet satışlarını başlattığını açıkladı. 15 Ocak 2015 tarihinden itibaren hizmet vermeye başlayacak bu uygulama ile DP 187 ve DP 188 kodlu uçak rotalarıyla Moskova'dan Makhachkala'ya, Makhachkala'dan Moskova'ya uçuşlar gerçekleşecek. Konunun orijinal bilgisi aşağıda verilmiştir.

DP187 flight Moscow — Makhachkala 09:05 — 11:30

DP188 flight Makhachkala — Moscow 12:20 — 14:55

Bu uygulamayla Rusya'nı 12 şehri düşük maliyetle gezilebilecektir.

Aeroflot uçak bileti satın al başlıklı makalemizi okumak için tıklayın.