Artık Gitmek İstediğiniz Yerler Çok Yakın

             İnsanlar geçmişten bu yana bir yerlere gitmeyi hep sevmişlerdir. Seyahat etmek farklı amaçlarla yapılabilir. Ailelerinden uzakta oturanlar için yakınlarını görme amaçlı, hiç görülmedik yerleri görme amaçlı ya da herhangi bir iş gezisi için, acil durumlar için. v.s Çok eskilerde seyahat kavramı çok gelişmediğinden bu durum çok zor şartlarda yapılmaktaymış fakat şimdi en uzak yollar bile kısalmış durumdadır. Havaalanlarının olmadığı yerlere otobüslerle ulaşım sağlanmıştır. Fakat günümüzde havaalanı olmayan şehir ülke yok denecek kadar azdır.

Uçak Bileti

             Gitmek istediğiniz yerlere çok kısa zamanda gitmek için uçak kullanmak çok mantıklıdır ve artık günümüzde de uçak bileti muazzam fiyat düşüklüğü yaşamaktadır. En ucuzunu en erken vakitte olanını bulmak artık çok kolaydır. Vergileri de dahil ucuz bilet bulmak eskilerde bu kadar kolay değil iken günümüzde en yakınımız olan bir bilgisayar kadar uzağımızdadır. Yurt içi ve yurt dışı biletleri ayrı ayrı kategorilendirilerek alıcıların istediklerini daha kolay ve çabuk bulmaları sağlanmıştır. Havayolu şirketlerini de kendileri seçebilmeleri için ayrı ayrı seçenek haline getirilmiştir. Her zaman olduğu gibi uçak bileti fiyatlarında da erken rezervasyon fiyat uygunluğu demektir. Biletinizi alırken eğer dönüş tarihinizde belliyse birlikte almanız tavsiye edilir. Çünkü hem daha uyguna getirebilirsiniz hem de yer kalmama durumunu ortadan kaldırmış olursunuz.

             Bütün her şeyde indirim olduğu gibi uçak biletlerinde de indirim uygulaması vardır. Örneğin ailecek bilet alındığında aynı soy isimli olan kişilerde bu uygulama devreye girer ve indirim uygulanır. İndirim uygulaması bunlarla sınırlı kalmayıp engelli olan kişinin aynı soyisminden olan refakatçisine da uygulanır. Bu durumda ikisine de uygulanmış olur. Bir diğer indirim şanslısı askerlerdir ve askerlere de indirim uygulanmaktadır. Herkes biletini aldığında bazı aksiliklerden ötürü iptal ettirmek ya da gününü değiştirmek isteyebilir. Uçak biletlerinde de bu durum geçerlidir fakat sadece istisna olarak promosyonlu olanlarda geçerli değildir. Bilet değiştirmek istediğinizde aynı sınıflarda yer olduğu takdirde ücretsiz değişiklik söz konusudur. Bütün firmaların aynı anda gözden geçirilmesi ve en uygun biletin bulunması akla gelebilecek en iyi en faydalı uygulamadır.

            Bilet üzerinde tüm bilgiler mevcuttur. Biletinizle pasaport ile giriş yapıyorsanız pasaportunuz kimliğinizle giriş yapıyor iseniz kimliğinizin üzerindeki bilgilerin aynı olması gerekmektedir. Her şeyin elektronik yaşama dönüşmesiyle birlikte uçak biletlerinde de bir elektronikleşme söz konusudur. Elektronik bilet uygulaması çıktığından bu yana sadece kimliğinizi kullanarak da uçuşunuzu gerçekleştirebilmektesiniz. Uçak bileti fatura olarak da kullanılabilmektedir. Fakat bilet sizin üzerinize ancak siz o bileti bir çalışanınız üzerine fatura etmek istiyorsanız onu da yapmak artık mümkündür.

Bingöl İstanbul Uçak Bileti almak için tıklayın.

             Eskiden kredi kartı ile aldığınızda bilet başkasının adına olduğunda kredi kart sahibinin alana gidip kart ibraz işlemini yapması gerekirdi ama artık buna ihtiyaç yoktur. Kart sahibi ile bilet sahibi farklı isimlerde olabilmektedir. Fırsatları değerlendirerek artık yollarını çok kısa tutup sevdiklerinize daha çabuk varabilme ihtimaliniz vardır. Kampanyaları takip ederek otobüs fiyatlarından daha uyguna onlarda daha kısa sürede istediğiniz yerlere varabilirsiniz. Alternatif uçuşlarda kendinize uygun uçuş bulduğunuzda daha uygun fiyatlara biletleri alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken erken davranıp biletini almak olmalıdır. En kötü şartta bilet rezervasyonu yapıp uçuşunuzu yarı yarıya güvence altına alabilirsiniz.

             Normalde yurt içi biletlerde aktarma fiyatta artmaya sebep olabilir fakat bu yurt dışı biletlerinde tam tersi bir durum da yaratabilmektedir. Uygun tarihler arasında aratma yaptığınızda size en uygun olanı seçip bileti rezervasyon yaptırabilirsiniz. Yurt dışı uçuşlarında uçuşunuzdan 1 öncesinde bile koltuklarınızı rezervasyonla ayırtabilirsiniz.

Onur Air Uçak Bileti Satın Al adlı yazımızı okumak için tıklayın.

 

Etiketler :
Uçak Bileti