Tek Yön
Gidiş Dönüş
   • Yetişkin
   • Yaşlı
   • Öğrenci
   • Çocuk
   • Bebek
   • Havayolu
   • Havayolu
   • Sınıflar
   • Sınıflar
   • Direkt/Aktarmalı
   Barselona Uçak Bileti


   barcelona uçak bileti
    
   Barselona Uçak Bileti
    
   47 milyona yaklaşan nüfusu ve sıcakkanlı insanları ile İspanya mutlaka görülmesi gereken bir ülkedir. Yılda 65 milyonun üzerinde turisti ağırlayan ülke dünya sıralamasında 3.sırada yer alır. Resmi adı İspanya Krallığı olan ülke, Avrupa’nın güneybatısında, İber yarımadasında bulunur. Atlantik Okyanusu ile kıyısı olan ülke Portekiz, Fransa, Andora ve Cebelitarık ile komşudur. 650 metrelik ortalama yüksekliği ile İsviçre’den sonra Avrupa’nın en yüksek ülkesidir. Tatilinizi planladıktan sonra barcelona uçak bileti rezervasyonunuzu yaparak avantajlı fiyat seçeneklerinden yararlanarak harika bir tatil yapabilirsiniz.
    
   Barselona’dan başlaması gereken gezi programında bu şehre en az 3 gün ayrılması gerekmektedir. İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen Havalimanlarından haftanın her günü 4 direk uçuş ile Barselona Uluslararası Havalimanına Türk Hava Yolları ve Pegasus ile seyahat edebilirsiniz. 3 saat 50 dakikalık uçuş sonrasında şehir merkezine 10 km uzaklıktaki El Prat olarak da bilinen İspanya Havalimanına iniş yapabilirsiniz. Barselona’da herkes için farklı şeyler bulunabilir. Barselona’ya gelenleri Gotik Mahallesi karşılar. Dar sokaklar ve tarih kokan katedral duvarları İspanya ve neler göreceğiniz hakkında size ufak ipuçları verebilir. Camp Nou stat gezisi neredeyse tam gününüzü alacak büyüklüktedir. barselona alarak geldiğiniz ülkede Paella, Tortilla ve Tapas ile tanışır ve Akdeniz damak zevkine âşık olursunuz. 
    
   Turistler için düzenlenen Flamenko geceleri ile eğlencenin doruğuna çıkabilirsiniz. Özellikle gündüz programlarında yer alan ve turistler tarafından ilgiyle takip edilen boğa güreşleri hayvan dostları tarafından protesto edilmesine rağmen en çok ilgi çeken faaliyetler arasında yer alır. Show niteliği taşıyan gösteriler arenada yapılır ve son dönemlerde boğayı öldürmeden sonlanma eğilimi gösterir. Barcelona uçak bileti fırsatlarını değerlendirerek çıktığınız gezide Salvador Dali müzesini de mutlaka görmeniz gerekir. Gerçek hayatta mı yoksa bir hayal âleminde mi olduğunuzu karıştırmanıza neden olacak müzede Dali’nin birbirinden yaratıcı ve çıplak gözle başka fotoğraf kadrajından başka görünen resim ve heykelleri ile şaşırmak mümkün. Barselona’dan trenle yapılacak kısa bir seyahat ile varılan müzeyi görmeye mutlaka zaman ayırmalısınız Dansın, eğlencenin, sıcağın, denizin, şarabın, sanatın, güzel yemeğin kısaca hayatla ilgili her şeyin yaşandığı İspanya ve Barselona sizi bekliyor.