Tek Yön
Gidiş Dönüş
   • Yetişkin
   • Yaşlı
   • Öğrenci
   • Çocuk
   • Bebek
   • Havayolu
   • Havayolu
   • Sınıflar
   • Sınıflar
   • Direkt/Aktarmalı
   Batum Uçak Bileti


   batum uçak bileti
    
   Batum Uçak Bileti
    
   Karadeniz kıyısına kurulmuş bir tatil şehri olan Batum, Türkiye Sarp sınır kapısının 22 km içerisinde konumlanmış. Sahil boyunca uzanan yemyeşil parkları, koşu ve bisiklet yolları ile doğa ile içe içe huzur dolu bir yaşam sürüyor. Yaklaşık 200 bin nüfusu geniş caddelerle çevrili sokaklarda ve az katlı binalarda yaşamı mutlu bir şekilde kucaklıyor. Her yıl daha büyüyen ve gelişen şehir, eski binalarını dokusuna sadık kalarak onarırken, mimari açıdan dikkat çeken yeni binalar da yapıyor. Batum uçak bileti ile 2 saatlik bir yolculuk sonucunda Batum’a ulaşabilirsiniz.
    
   Haftada 6 uçuş imkânı ile Atatürk Havalimanından Batum’a Türk Hava Yolları konforu ile direk uçabilirsiniz. Batum Havalimanı şehre olan 5 km’ lik uzaklığıyla taksi ve otobüs ile ulaşım kolaylığı sağlar. Dileyenler İstanbul Hopa uçuşu yaparak Batum’a karayolu ile de ulaşabilir. Batum’un birçok Avrupa ülkesine göre daha güvenli olduğu söylenebilir. Batum uçak bileti alarak çıktığınız seyahatte yanınızda çok fazla nakit taşımanıza gerek kalmaz. Dost canlısı ve misafirperver olan Batum halkı, turistlere de son derece kibar davranmaktadır. Karadeniz’in Akdeniz’i olarak nitelendirilen şehirde havalar mayıs ayında ısınmaya başlıyor ve eylül sonuna kadar denize girilebiliyor. Bahar ayları Batum gezisi için en ideal zamanlar arasında yer alır. Temiz, güzel ve huzurlu olan şehri gezmek için 2 tam gün yeterli olacaktır.
    
   Yaşlı manolya ağaçlarının süslediği geniş caddelerde Sovyet Rusya dönemine ait gotik tarzı binalar etkileyici görüntüleri ile turistler açısından rağbet görüyor. Artvin ile komşu olan Batum’a gitmek isteyenler nüfus kâğıdı ve pasaport ile vizesiz giriş yapabiliyorlar. Batumi Piazza Meydanı gezilmesi ve görülmesi gereken mekânlar arasında ilk sırayı alır. Yürüyerek şehir turu atanların bir nefes alacakları, dinlenip kahvelerini içecekleri bu meydan Batum uçak bileti ile yapılacak gezilerde gidilmesi gereken önemli bir adrestir. Alfabe Kulesi, Ali&Nino Aşk Heykeli, Büyük Dönme Dolap ve İzmir Saat Kulesinin bir kopyasını da görebilirsiniz. Poseidon Heykeli ve rengârenk çiçeklerle kaplı Tiyatro Meydanı ’da görülmesi gereken yerler arasındadır. Dünya’nın en eski ve en büyük 2. Botanik parkını görmeden Batum turunu tamamlamayın. Yeşil ve mavinin buluştuğu şehir özellikle gece görmek için Sputnik Tepesi’ne mutlaka çıkmalısınız.