Tek Yön
Gidiş Dönüş
   • Yetişkin
   • Yaşlı
   • Öğrenci
   • Çocuk
   • Bebek
   • Havayolu
   • Havayolu
   • Sınıflar
   • Sınıflar
   • Direkt/Aktarmalı
   Dubai Uçak Bileti


   dubai uçak bileti
    
   Dubai Uçak Bileti
    
   2 milyara yakın nüfusu ile Birleşik Arap Emirliklerinin en çok turist alan 2020 hedefini 20 milyar turist olarak açıklayan Dubai, devasa ve modern binaları ile daha havalimanına iner inmez insanı büyüler. Modern Dubai 1970’li yıllardan itibaren inşa edilmeye başlamıştır. Kenti kuşatan gökdelenler bu tarihten sonra inşa edilmeye başlanmıştır. Dubai uçak bileti alarak siz de bu binaları yakından ve canlı olarak görebilirsiniz. Gökdelenler şehrin almak istediği yeni yüzünü gösterirken, tarihi camiler ve rüzgar kuleleri eski yüzünü temsil etmektedir. 
    
   Dünyanın ilk 7 yıldızlı oteli olan Burj El Arab yakından gören herkesi büyüler. Turistik mekanların başında Pazar yerlerinin olduğu Dubai’de baharat, altın ve hediyelik çarşıları ilgi çekmektedir. Her gün 4 ayrı saatte İstanbul’dan Dubai Uluslararası Havalimanına Türk Hava Yolları, Fly Dubai, Emirates ve Pegasus’un uçakları hareket etmektedir. Dubai uçak bileti alarak başladığınız seyahatte havalimanından şehir merkezine taksi ve otobüslerle ulaşım sağlanmaktadır. Metro sisteminin devreye girmesi ile Dubai’nin Orta Doğu’nun en modern toplu taşıma ağına sahip olduğu söylenebilir. Günlük kartlarla 24 saat boyunca şehir içi ulaşımı sağlanabilir. Waterbus denilen deniz otobüsleri özellikle turistler tarafından tercih edilmektedir. İstanbul Boğazı’ndaki turlar gibi şehri denizden seyretmenize olanak sağlayan deniz otobüslerinin ücreti daha yüksektir. Birleşik Arap Emirlikleri’nin kültürünü yansıtan şehirde İslam dininin hayata kattığı değer gözler önüne serilir. Turistlere karşı gösterilen sıcak davranışlar ve hoşgörü şehrin tamamına yayılmıştır.
    
   Ulusal kıyafetleri ile dolaşan halk yaz sıcağından bu kıyafetler sayesinde korunmaktadır. Kadınların taktığı altın ve gümüş bileklikler, yüzük ve bilezikler turistler tarafından ilgiyle karşılanmaktadır. Dubai uçak bileti ile ulaştığınız şehir at yarışları ile dünya çapında ün kazanmıştır. Çok sayıda restoran ve lüks otellerin mutfakları dünya mutfağından örnekler sunarlar. Kentte çok çeşitli meyvelerden hazırlanan meyve suları ilgi görürken deniz ürünleri ile yapılan yemeklerde son derece beğenilmektedir. Morokko, Tunus, Lübnan, Mısır ve Afganistan mutfaklarına ait son derece leziz yemekler en beğenilen çeşitler arasında ilk sırada yer alır. Dubai’yi havadan keşfetmek isteyenler için sabah erken saatlerde düzenlenen balon safariler büyük ilgi görmektedir. Eski Deira bölgesinde kahve ve nargile denemeden geriye dönmeyin.