Tek Yön
Gidiş Dönüş
   • Yetişkin
   • Yaşlı
   • Öğrenci
   • Çocuk
   • Bebek
   • Havayolu
   • Havayolu
   • Sınıflar
   • Sınıflar
   • Direkt/Aktarmalı
   New York Uçak Bileti


   New York uçak bileti
    
   New York Uçak Bileti
    
   Kültür ve sanatın başkenti olarak adlandırılan New York, büyük bir dünya ve ruhu olan bir şehirdir. New York ziyaret edenlerin içine işler ve New York uçak bileti alarak tekrar gitmek için gün sayarsınız. Her renk ve dilden insanı içinde barındıran şehir 20 milyonu aşkın nüfusu ile dünyanın en kalabalık 4.ülkesidir. 
    
   İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan haftanın her günü 3 kere direk uçak imkânı ve Türk Hava Yolları ayrıcalığı ile New York uçak bileti alarak yaklaşık 12 saatlik yolculuk sonrasında Amerika’ya ulaşabilirsiniz. Farklı ülke aktarmaları ile daha fazla seçenekle de yolculuk edebilirsiniz. John F. Kennedy Uluslararası Havalimanı New York şehrinin üç havalimanından biridir. Manhattan’ın doğusunda yer alan Long Island adasında yer alan havalimanı 1948 yılından beri hizmet vermektedir. Havalimanından şehre gitmek için çok farklı ve uygun fiyatlı imkânlar mevcut. Otobüs ile şehir merkezine ulaşmak 1 saatten uzun sürüyor. Günün 24 saati açık olan New York metrosu ile şehir içi ulaşım hızlı bir şekilde yapılabilir. Özgürlük heykeli, New York şehrinin Özgürlük Adası üzerinde bulunur. Dünyanın en bilinen anıtıdır. Ziyaretçilere açık olan heykel herkesin gezip gördüğü bir yerdir. Feribotla adaya giden ziyaretçiler meşale katından New York limanını seyredebilir ve Unesco Dünya Mirası listesinde yer alan bu eseri kendi gözleriyle görme fırsatını yakalar. Brooklyn Köprüsü ’de New York şehrinde bulunur. Brooklyn ve Manhattan’ı birbirine bağlayan köprü dünyanın 8.harikası sayılmaktadır. 13 yılda tamamlanabilen köprüde araçların dışında yaya ve bisiklet yolu da bulunuyor. 
    
   New York’u özel yapan şey coğrafyasıdır. Kentin Bronx bölümü dışındaki yerleri adalar üzerine kuruludur. Her yıl yaklaşık 40 milyon turisti ağırlayan şehre New York uçak bileti alarak uzun bir seyahatle gidebilirsiniz. Dünya Ticaret Merkezi’nin yıkılmasından sonra şehrin en yüksek binası unvanını geri kazanan Empire State ünlü ve görülmeye değer bir binadır. Broadway ve tiyatroları tüm dünya tarafından bilinir. Burada Hollywood yıldızlarının rol aldığı ve yüksek bütçeli, büyük prodüksiyonları izleyebilirsiniz. Bu etkinlikler için biletler aylar öncesinde tükenmektedir. Uçak biletinizle aynı anda rezervasyon yaptırabileceğiniz eserleri büyük bir ilgiyle izleyebilirsiniz. Alışveriş seçenekleri ile de sınırsız imkânlar sunan New York çeşitli kültürlerden etkilenen mutfağı ile de ünlüdür.